مطالب سایت

مهم ترین مشکلات جنسی در رابطه زناشویی

مشکلات هورمونی

مشکلات جنسی در رابطه زناشویی

رابطه جنسی تاثیر زیادی در زندگی شما دارد و اگر نتوانید رابطه جنسی خوبی با شریک جنسی خود بر قرار کنید خیلی از مشکلات جنسی در رابطه زناشویی خود به خود به وجود می آید ما در ترنج کالا تصمیم گریم در این بخش از مقاله 5مورد از مهم ترین مشکلات جنسی در رابطه زناشویی رو مورد بحث قرار دهیم تا شما بتوانید مشکلات رو بشناسید و رفع کنید .

مشکلات زناشویی

1-خسته بود .

خسته بود اولین مشکلی هست که میتواند باعث شود که در زمان برقرای رابطه جنسی نتوانید به خوبی عمل کنید باید سعی کنید وقتی که میخواهید رابطه جنسی داشته باشید حتمنا باید خواب کافی داشته باشید و استراحت کامل .

2-استرس زیاد و مشکلات جنسی در رابطه زناشویی 

اول بزارید بگم که استرس چیه ؟

استرس واکنش شما به هر تغییری است که نیاز به تنظیم یا پاسخ دارد. مهم این است که به یاد داشته باشید که می توانید استرس را کنترل کنید، زیرا استرس از نحوه پاسخ دادن به وقایع استرس زا می آید و نه خود وقایع. تاثیر استرس بر رابطه جنسی در حقیقت به صورت واکنشی است که روان شما به طور ناخود اگاه به عامل استرس زا می دهد.

اضطراب می تواند ناشی از هر چیزی باشد – خوب یا بد. بدن شما به این تغییرات واکنش های جسمی، ذهنی و احساسی نشان می دهد. همه ما راه های خودمان را برای مقابله با تغییر داریم، به همین دلیل علل ایجاد اضطراب برای هر فرد متفاوت است. کاهی واکنش ما به عوامل اضطراب

تاثیر استرس بر رابطه جنسی شما

بدن ما طوری طراحی شده است تا تنش را احساس کند و به آن واکنش نشان دهد . این توانایی ما را به هوشیار نگه داشته و برای مقابله با خطر آماده می کند. همه استرس را تجربه می کنند و بروز آن در زندگی غیر قابل اجتناب است. اما هنگامی که استرس ادامه پیدا کند، بدن شروع به شکستن و تخریب  خود می کند.

بنابراین تاثیر استرس بر رابطه جنسی کاملا مشخص است و درست زمانی که بدن نیاز به شادابی دارد به علت استرس در هم می شکند و مشکلاتی مانند اختلال نعوظ می تواند رخ دهد.اختلال عملکرد جنسی ناشی از اضطراب به اشکال مختلف خود را بروز می دهد و می تواند آنقدر شدید شود که به درمان نیاز پیدا کنید. و شما نیاز داشته باشید برای  درمان زود انزالی، تقویت نعوظ  به پزشک مراجعه کنید. کلید مقابله با اضطراب شناسایی شرایط استرس زا  در زندگی شما و راه های یادگیری برای کاهش آنهاست.

استرس و رابطه زناشویی

چگونه تاثیر استرس برمشکلات جنسی در رابطه زناشویی را کم کنید؟

اگر می خواهید تاثیر استرس بر رابطه جنسی  زناشویی را کم کنید و مشکلات جنسی تان را به حداقل برسانید باید از راهکار های عمومی کنترل استرس استفاده کنید.

راه های کلی کاهش استرس عبارتند از:

انتظارات خود را پایین بیاورید قبول کنید که رویدادهایی وجود دارد که شما نمی توانید همه آن ها رو کنترل کنید.

از دیگران کمک بخواهید

مسئولیت شرایط به وجودآمده را بپذیرید.

در حل مسئله مشارکت کنید. .

احساسات ناراحت کننده را بروز دهید . به جای رفتارهای تهاجمی تسلیم شوید. تسلیم اعتقادات ، باورها و احساسات شوید به جای آنکه عصبانی ، ناراحت و یا منفعل شوید..

رابطه عاطفی خورد رو حفظ کنید و حتمنا آرامش داشته باشید .

اندازه کافی استراحت و ریلکس کنید .

در خوردن و نوشیدن زیاده روی نکنید .

به طور منظم ورزش کنید چرا که ورزش حلال خیلی از مشکلات هست .

حس اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

کارشناسان معتقدند که مدیریت استرس یک فرایند است نه یک رویداد. به این ترتیب، فرد میتواند هنگام رویایی با یک رویداد استرس زا از چندین استراتژی مقابله ای فوق به صورت متناوب استفاده کند.

3-کم کاری تیروئید و مشکلات جنسی در رابطه زناشویی

هورمون‌های تولیده شده توسط غده‌ تیروئید، بر روی تک تک سلول‌ها، اندام‌ها و سیستم‌های بدن تاثیر می‌گذارند. این هورمون‌ها نقش بسیار مهمی در سلامت و میل جنسی ایفا می‌کنند. بنابراین تعجب آور نیست که مشکلات تیروئید، اغلب با مشکلات عملکرد جنسی همراه باشند.

مشکلات هورمونی

 

اختلالات تیروئید به ‌ویژه تیروئید کم‌ کار، مسئول یک سوم از مشکلات جنسی در  افراد است. هورمون‌های تیروئید تاثیر زیادی در کیفیت زندگی جنسی دارند. تیروئید کم‌ کار میل جنسی را کاهش می‌دهد و می‌تواند منجر به زندگی جنسی با کیفیت پایین گردد. با افزایش هورمون TSH و کاهش هورمون T4 ممکن است افراد مبتلا به اختلالات تیروئید، موارد زیر را تجربه کنند:

  • کاهش بشدت میل جنسی
  • تحریک شدن به سختی اتفاق می افتد
  • اخلال در نعوظ
  • نرسیدن به ارگاسم و خشکی واژن
  • انزال با تاخیر
  • درد حین رابطه جنسی

4- تغذیه مناسب نداشتن 

تغذیه نقش به سزایی در افزایش توانایی هر فرد دارد به طوری که هر کس تغذیه مناسب نداشته باشد نه تنها در تمام کار های روزمره خود دچار مشکل میشود بلکه در زمانه بر قراری رابطه جنسی نیز دچار مشکل خواهد شد .

5-حس خوب نداشتن

یکی دیگه از مشکلات جنسی زناشویی حس خوب نداشتن به رابطه یا به طرف مقابل هست برای داشتن یک رابطه با کیفت خوبه باید هر دو طرف حس بهتری داشته باشند تا بتواند یک رابطه خوبی رو برقرار کنن

6-برطرف نشدن نیازها

برطرف نشدن نیاز ها در رابطه جنسی یکی دیگه از مشکلات زناشویی در میان بیشتر زوجین هست

در رابطه سعی کنید که تمام نیاز های منطقی طرف مقابلتون رو برطرف کنید

نکته هایی که به رابطه زناشویی شما اسیب میزند

صحبت در مورد مسائل کار

هیچ وقت صحبت درمورد کار مسائل بچه ها و مدرسه ان ها و یا دیگر نکات را به اتاق خواب خود نبرید این مکالمات تمامی حس و حال شما را خواهد گرفت و اسرس را درون شما زیاد میکند و با بالا رفتن استرس و بحث و دعوا دیگر نمیتوانید رابطه جنسی با کیفیتی داشته باشید

بردن تلفن همراه در تخت

یک سوم از زوج ها با تلفن همراه خود به تخت خواب میروند و این کار خیلی اشتباهی هست و تمامی این افراد دارای مشکلات زناشویی هستند زمانیکه با همسر خود در تخت هستید فضای مجازی را کنار بگذارید و برای محیط خواب و تخت خود ارزش قائل شوید

استفاده از لوازم جنسی

شما میتوانید برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش تر از لوازم جنسی سالم استفاده کنید این لوازم میتواند انواع ژل بهداشتی  و یا انواع کاندوم هاباشد و ی حتی میتوانید از کاستوم های و لباس زیر هایی استفاده کنیدکه تحریک پذیر هستند و زیبایی رابطه جنسی شما را به همراه دارند میدانید که لباس خواب اهمیت بسیار زیادی در رابطه جنسی دارد و شما میتوانید بهترین رابطه جنسی را داشته باشید

خوابیدن حیوان و یا فرزندان در تخت خواب شما

وقتی کودکان شما از تنهایی میترسن و نمیخواهند تنها بخوابند بر روی تخت شما میخوابند ممکن است در ابتدا بگویید که ایرادی ندارد به زودی به اتاق خود میروید اما به این صورت نمیباشد این روشی بسیار اشتباه میباشد اگر در برابر خواسته کودک خود مقاومت نکنید تا چنیدن سال نیمتوانید با همسر خود تنها باشید و این کیفیت رابطه جنسی را برای شما پایین می اورد

کودک خود را به اتاق خودش ببرید و برای او قصه بگویید و یا لالایی بخوانید تا به خواب برود اتاق خواب به هم ریخته و شلخته هم یکی دیگر از عواملی است که باعث کاهش میل شما به داشتن رابطه جنسی در اتاق خوابتان می‌شود. اتاقی را تصور کنید که لباس ها در هر جای ان ریخته شده، حتی ذره ای جا برای نشستن یا دراز کشیدن نیست! اتاق های شلخته آرام و قرار را از شما می گیرد و به طور ناخودآگاه آستانه تحملتان را پایین می آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *