مطالب سایت

آیا از معجزه روغن آرگان، اطلاع دارید؟

روغن آرگان پر خاصیت

اگر چند سال قبل بود، احتمالا با شنیدن نام روغن آرگان تعجب می‌کردید و هیچ اطلاع دقیقی از آن نداشتید. چرا که؛ روغن‌های دیگر مانند روغن بادام و روغن نارگیل، نامی آشنا برای افراد بودند. اما در حال حاضر و با مراقبت افراد از پوست و موی خود، استفاده از این روغن به نوعی، همه گیر شده است. خاصیت معجزه‌گر آرگان باعث شده کسانی که اهمیت بالایی به پوست و موی خود می‌دهند نهایت استفاده را از آن داشته باشند. منشا اصلی روغن آرگان مراکش است.

به بیان ساده‌تر، زمانی که برای خرید این روغنِ کاربردی به عطاری یا مراکز فعال در این زمینه مراجعه کنید، فروشندگان برای نشان دادن کیفیت محصول به شما خواهند گفت که روغن موجود برای فروش در کشور مراکش تولید شده است. در برخی موارد، این سخن درست است و گاهی اوقات هم جنبه تبلیغ دارد. به هر حال هر چه که باشد در حال حاضر در سراسر جهان از خاصیت پربار و ارزشمند آرگان بهترین بهره را می‌برند. این بهره‌وری از آشپزی تا سلامتی گسترش یافته است.

روغن آرگان پر خاصیت

اطلاعاتی کوتاه در مورد روغن آرگان

هسته میوه درختی با همین نام باعث به وجود آمدن روغن آرگان می‌شود. در اعصار گذشته این محصول با عنوان زیت الهرجان نیز، معروف بود. وجود مواد مغذی و اسیدهای چرب اولئیک، استئاریک، پالمیتیک در این دانه ارزشمند، خواص آن را چند برابر کرده است. علاوه بر اینها، اسید آراشیدونیک و لینولئیک نیز در دانه آرگان موجود است. خواص پربار آرگان بیشتر به خاطر وجود امگا 6 و لینولئیک می‌باشد. همانطور که می‌دانید
زیتون هم خواص فراوانی برای سلامتی دارد. وجود لینولئیک در آن هم باعث این خاصیت زیتون شده است. علاوه بر تمام اینها، وجود ویتامین E  در روغن آرگان معجزه‌گر بودن آن را در جهت سلامتی افزایش داده است.

به نظر می‌رسد؛ دیگر تمام افراد از خاصیت زیاد ویتامین ای نسبت به سلامتی و شادابی پوست و مو آگاه باشند. احتمالا در برنامه‌های تلویزیونی و یا تبلیغاتِ محصولات آرایشی در فضای مجازی این موضوع را شنیده‌اید که افراد برای تبلیغ محصول آرایشی خود با غرور خاصی اعلام می‌کنند که محصول مورد نظر حاوی روغن آرگان است و فایده زیادی برای سلامتی پوست و مو دارد. درست است
که در تبلیغات، به منظور جلب مشتری، حرف‌هایی زده می‌شود. اما بهتر است در مورد معجزه‌گر بودن روغن آرگان، مطمئن باشید. چرا که؛ واقعا همین طور است! با توجه به خواص جذاب آن، طلای مراکش یا معجزه زیبایی، بهترین لقب برای آرگان خواهد بود.

روغن آرگان و فواید آن

چرا باید از آرگان استفاده کنیم؟

به طور حتم؛ هر کسی که مطالب بالا را در مورد خواص روغن آرگان مطالعه کرده باشد رغبت بالایی به استفاده از آن پیدا می‌کند. اما برای اینکه اطلاعات بسیار جامع و کاملی از خواص این طلای مایع به دست آورید و با آگاهی و اطمینان بیشتری نسبت به استفاده از آن اقدام کنید، بهتر است ادامه مطلب را دنبال کنید. در بسیاری از محصولات آرایشی اورجینال و باکیفیت، از وجود آرگان به میزان استاندارد استفاده می‌کنند.

به همین دلیل شما در هر زمان، با خرید محصولات اصل از خواص پربار روغن آرگان نهایت بهره را می‌برید بدون اینکه بدانید محصول آرایشی مورد نظر حاوی این روغن است. اما گاهی پیش می‌آید که افراد می‌خواهند فارغ از لوازم آرایشی به صورت مجزا از این روغن پرکاربرد نهایت استفاده را داشته باشند. این افراد غالبا اشخاصی هستند که اهمیت بالایی به سلامت و زیبایی پوست و موی خود می‌دهند.
به جرات می‌توان گفت؛ اگر از روغن آرگان خالص به طور مرتب استفاده کنید بعد از مدتی دیگر نیاز به استفاده از محصولات آرایشی را احساس نخواهید کرد. چرا که، زیبایی و درخشندگی طبیعی به مو و پوست شما می‌دهد.

خواص جذاب و خاص روغن آرگان را بشناسید!

همانطور که از ابتدای مقاله متوجه شدید روغن آرگان خاصیت دو منظوره دارد. به بیان ساده‌تر؛ شما با تهیه این روغن، با یک تیر دو نشان می‌زنید. خاصیت ارزشمند آن هم برای مو و هم برای پوست قابل تحسین است. حال اگر موافق باشید از خواص روغن آرگان برای پوست و مو به ترتیب مطلع شویم.

خواص پرفایده آرگان

به چه دلیل باید از روغن آرگان برای موهای خود استفاده کنیم؟

برخی موها، شفافیت و سالم بودن خود را از دست داده‌اند. صاحبان چنین موهایی روش‌های مختلفی را برای احیا و درخشندگی آن انجام می‌دهند ولی دریغ از مشاهده تغییرات. ما می‌خواهیم با اطمینانِ تمام، یک پیشنهاد جذاب برای این اشخاص داشته باشیم. شما که همه راه‌های ممکن و غیر ممکن را طی کرده‌اید، برای یک بار هم که شده استفاده از روغن آرگان را مورد توجه قرار دهید.
با چند بار استفاده از این روغن معجزه‌گر در کمال ناباوری مشاهده خواهید کرد که موهای شما به تدریج سلامتی خود را بازیافته و درخشندگی مطلوبی به دست می‌آورند.

علاوه بر این، تقویت ساقه‌های مو نیز با استفاده از روغن آرگان قابل توجه است. چرا که؛ ویتامین E موجود در آن بهترین مغذی برای ساقه موها می‌باشد. همین علت باعث شده تا از آن به عنوان یک سرم و لوسیون گیاهی ارزشمند بعد از حمام یاد کنند. با خرید روغن آرگان اصل و استفاده از آن بعد از هر بار استحمام، معجزه این روغن پر خاصیت را در مدت کوتاهی مشاهده خواهید کرد.
اگر می‌خواهید خاصیت آن را چند برابر کنید ترکیب آرگان با کنجد، پیشنهاد مناسبی خواهد بود. البته توجه به یک نکته هم ضروری است که باید از مراجع معتبر نسبت به تهیه آن اقدام کنید. با توجه به رضایت مشتریان از محصولات فروشگاه زیمالب می‌توان به این نتیجه رسید که روغن‌های آرگان و دیگر محصولات قابل عرضه در این مجموعه، اصل و قابل اعتماد هستند.

فواید ماساژ روغن آرگان روی مو

با توجه به اینکه به خاصیت روغن آرگان برای مو پی بردید حال وقت آن است که فواید اصلی و مهم آن را مورد توجه قرار دهیم.

روغن آرگان برای مو آیا از معجزه روغن آرگان، اطلاع دارید؟

آبرسان بودن آرگان

برخی افراد به دلیل خشکی موهای‌شان نیاز زیادی به ماده آبرسان دارند. به نظر می‌رسد؛ روغن آرگان یک آبرسان طبیعی و تاثیر گذار است. این مورد به خاطر وجود ویتامین E  در آن می‌باشد. علاوه بر این؛ ویتامین ای باعث از بین رفتن شوره و موخوره شده و در بسیاری از مواقع به عنوان یک ماده پیشگیری کننده از این بیماری‌ها شناخته می‌شود. پس با این حساب؛ اگر می‌خواهید موهای نرم، قوی و لطیف داشته باشید از معجزه آرگان غافل نشوید.

روغن آرگان یک ماده ضد التهاب قوی است.

برخی مواقع، افراد از بیماری‌هایی چون عفونت‌های قارچی رنج می‌برند. این عفونت‌ها در مدت کم باعث التهاب در پوست سر می‌شوند. پس افراد می‌توانند از خاصیت روغن آرگان نهایت بهره را برده و با روغن تراپی، سلامت پوست سر را تجربه کنند. منافذ درگیر شده با بیماری‌های عفونی در اثر تماس با این روغن، بهبود می‌یابد.

آیا روغن آرگان برای پوست هم مفید است؟

روغن آرگان اصل علاوه بر اینکه به عنوان یک ماده درمان کننده بیماری و مشکلات پوستی شناخته می‌شود، با توجه به طبیعی بودن خود، نقش مهمی در کنترل و پیشگیری از بیماری‌های پوستی نیز، به عهده دارد. به این ترتیب، جوانی و درخشندگی پوست قابل مشاهده خواهد بود.

اگر می‌خواهید جوان بمانید از آرگان استفاده کنید

طی تحقیقات انجام شده در خصوص روغن آرگان می‌توان به این نتیجه رسید که این طلای مایع، روند پیری را کند کرده و ظهور این دوره از زندگی را به تاخیر می‌اندازد. خاصیت ضد آنتی اکسیدانی آن است که چنین مزیت قابل توجهی را به معرض نمایش می‌گذارد. البته اگر نشانه‌های پیری قبل از استفاده از این روغن، خود را نشان دادند، نگران نباشید. چرا که، این طلای مراکش با عصاره‌های گیاهی موجود در خود قابلیت این را دارد که چروک‌ها را کمتر کرده و کشسانی پوست را افزایش دهد. به همین دلیل است که در انواع لوسیون‌ها و کرم‌ها از وجود آرگان نهایت استفاده را می‌برند.

ترمیم پوست‌های آسیب دیده

ترمیم پوست‌های آسیب دیده را با معجزه آرگان مشاهده نمایید.

اگر عارضه‌های پوستی در صورت فرد، مشاهده شود، بدون شک روغن آرگان در خط مقدم جنگ با مشکلات پوستی خواهد بود. در مراکش از این داروی گیاهی به منظور از بین بردن تمام عارضه‌های پوستی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، استفاده از این روغن برای افرادی که به طور دائم در معرض اشعه مضر خورشید هستند، مفید و تاثیر گذار است.
با توجه به آزمایش‌های متعددی که از این روغن برای موش‌های آزمایشگاهی انجام شده است به این نتیجه رسیده‌اند که خاصیت معجزه‌گر روغن، باعث ترمیم زخم و جراحت می‌شود. علاوه بر این خانم‌های باردار نیز می‌توانند از چنین خاصیتی برای از بین بردن ترک‌های پوستی حاصل از بارداری استفاده کنند. به شرط اینکه به طور دائم و مستمر از این روغن گیاهی استفاده شود.

گاهی اوقات، جوش و آکنه‌های آزار دهنده‌ای روی پوست افراد مشاهده می‌شود. احتمالا این جوش‌ها و بیماری‌هایی مانند پسوریازیس باعث شود فرد، اعتماد به نفس خود را در جامعه از دست داده و از حضور در بین افراد خودداری ‌کند. اما چاره مشکل، بسیار سهل و آسان است. برای اینکه قدرت و تاثیر آرگان در این باره بیشتر شود، ترکیب آن با روغن‌های مفید دیگر مانند روغن زیتون، روغن درخت چای و روغن کنجد را مورد توجه قرار دهید. این ماسکِ ترمیم کننده می‌تواند به طور روتین استفاده شود.

با مرطوب کننده طبیعی آشنا هستید؟

مرطوب کننده طبیعی لقب شایسته‌ای است که به روغن آرگان می‌دهند. در اینجا مجددا باید به وجود ویتامین E  در آرگان اشاره کنیم. همین ویتامین، خاصیت مرطوب کنندگی فراوانی به این روغن می‌دهد. ویتامین ای که یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است، باعث از بین رفتن مایعات اضافی در پوست شده و همچنین نرم کنندگی موثری به آن می‌دهد. احتمالا با شنیدن واژه چربی در مورد آرگان، هراس داشته باشید
که برای پوست شما که چرب است، مناسب نیست. اما بهتر است نگرانی نداشته باشید. زیرا این مایع معجزه‌گر با خاصیت تنظیم کنندگی چربی پوست، متعادل شده و به بیان ساده‌تر وظیفه خود را به نحو احسن انجام می‌دهد.

آرگان و صدها فایده

با عوارض جانبی روغن آرگان آشنا شوید.

ما در مجموعه زیمالب هدف را بر این قرار داده‌ایم که مزایا و معایب یک محصول را در کنار هم بیان کنیم تا افراد با توجه به شرایط جسمانی خود تصمیم بهتری برای تهیه محصول مورد نظر بگیرند. این یعنی صداقت!

با توجه به اینکه خواص روغن آرگان برای پوست و مو بسیار زیاد می‌باشد ولی بهتر است از حساسیت زا بودن آن برای برخی افراد غافل نشویم. احتمال دارد یک فرد، پوست بسیار حساس و نیاز به مراقبتی داشته باشد. به همین خاطر چنین افرادی با احتیاط کامل باید از این روغن استفاده کنند. چرا که؛ ممکن است تحریک پوست و ایجاد جوش در این افراد مشاهده شود. به همین خاطر تاکید می‌شود قبل از اینکه روش‌های مراقبتی پوست و مو را مورد توجه قرار دهید بهتر است با یک متخصص پوست در این باره مشورت نمایید. البته مشاوران ما در مجموعه زیمالب نیز، آماده ارائه مشاوره‌های دقیق و اصولی به تمام افراد هستند.

البته یک راه دیگری هم برای تست حساسیت زا بودن پوست وجود دارد که می‌توانید مورد توجه قرار دهید. برای اینکه با مشکلات آلرژی مواجه نشوید بهتر است مقداری از روغن را بر پوست آرنج خود مالش دهید. چند دقیقه‌ای صبر کنید، اگر نشانه‌هایی مانند قرمزی، التهاب، لکه و یا عارضه‌های غیر طبیعی مشاهده نکردید، با خیال راحتی می‌توانید آن را روی پوست خود استفاده نمایید. اما در هر صورت مشورت با افراد متخصص در این زمینه خالی از لطف نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *